Płatki pod oczy – separacja i odżywienie!

W kuferku każdej profesjonalnej stylistki rzęs odnajdziemy sporo małych przedmiotów, o których istnieniu mogłyśmy nie mieć pojęcia aż do pierwszego zabiegu przedłużania lub zagęszczania rzęs. I tak właśnie jest z płatkami służącymi do separacji powieki dolnej oraz górnej. Warto wiedzieć, ze płatki te mogą spełniać dwie funkcje.

Płatki pod oczy do separacji używane podczas zabiegu przedłużania oraz zagęszczania rzęs to absolutny hit, który powoli zdaje się wypierać tradycyjne separatory w postaci taśm. O ile taśmy spełniają tylko jedną funkcję – opartą wyłącznie na mechanicznym oddzieleniu dwóch powiek od siebie celem ułatwienia pracy stylistce rzęs, o tyle płatki pod oczy mogą spełniać aż dwie funkcje. Z jednej strony są to dobre separatory, z drugiej zaś – przyjemne odżywki i nawilżacze do skóry.

Cała filozofia dobrego ich wykorzystania zależy od tego, jaki rodzaj płatków wybierzemy i zdecydujemy się  użyć.

Płatki hydrożelowe pod oczy

Płatki hydrożelowe – jak można wnioskować z nazwy – zostały wyprodukowane z przyjemnego w dotyku hydrożelu. Dzięki swojej strukturze oraz zawartym składnikom nawilżającym, w miły sposób odżywią skórę pod oczami.

źródło: https://www.amazinglashes.pl/platki

Warto płatki takie trzymać w lodówce przed aplikacją. Wówczas nie tylko nawilżymy skórę naszej Klientki, ale również nieco ją ochłodzimy, co w gorący letni dzień może okazać się bardzo kojąca formą ochłody.

Płatki kolagenowe pod oczy

Płatki kolagenowe z kolei zostały stworzone w taki sposób, by odżywiać skórę i dodawać jej potrzebnych wartości kolagenowych. Płatki powstały na bazie kolagenu, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze i odpowiada za regenerację oraz promienny wygląd i ujednolicony koloryt cery.

Nasze Klientki po wyjściu z gabinetu na pewno odczują różnicę. Skóra pod ich oczami będzie wyraźnie rozświetlona, miękka i jakby odnowiona. Płatki kolagenowe są bardzo popularne i nie ma się co dziwić. Stylistki rzęs chętnie proponują je swoim Klientkom.

PODSUMOWANIE

Chcąc polepszyć jakość swoich usług i zabiegów przedłużania lub zagęszczania rzęs, warto zainwestować w dobre płatki hydrożelowe oraz kolagenowe pod oczy. Taki rodzaj separacji na pewno zostanie doceniony przez Klientki, które chętniej do nas powrócą i polecą nas swoim koleżankom. Dziś możliwe jest odseparowanie powieki górnej i dolnej przy jednoczesnym odżywieniu i nawilżeniu skóry pod oczami.